Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS
Vēstnesim 100
→
Oficiālais izdevējs
→
Integrētā vadības sistēma
→
Publiskie iepirkumi
→
Finanšu informācija
→
Biežāk uzdotie jautājumi
→
Vēsture
↓
·
Pētījums par oficiālo publikāciju
·
2024 - 2020
·
2019 - 2015
·
2014 - 2010
·
2009 - 2005
·
2004 - 2000
·
1999 - 1992
Viegli lasīt
→
Rekvizīti
→

VĒSTURE

 

Pieņemtie likumi un citi saistošie priekšraksti ir jādara zināmi visai sabiedrībai, lai varētu prasīt to ievērošanu. Formas un metodes, kā valstij tos darīt zināmus iedzīvotājiem, pasaules vēsturē bijušas dažādas. Īsu vēsturisko ekskursu Latvijas situācijā un arī ieskatu kontekstā, kādā 20. gadsimta deviņdesmito gadu sākumā pieņemts lēmums, kā atjaunotajā Latvijā risināt oficiālās publikācijas jautājumu, var gūt šajā lakoniskajā pārskatā:

Kopš 1993. gada Latvijas Republikā oficiālās publikācijas funkcija tiek īstenota, valsts informāciju publicējot oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis”. Tā misija ir nodrošināt valsts oficiālās informācijas izsludināšanu un pieejamību, proti, oficiālā publikācija ir likumdošanas procesa noslēdzošais posms. Šajā laikā iedzīvotājiem nodrošināta publiski ticama, droša un autentiska valsts informācija, attīstot formu un kanālu, ar ko iedzīvotājiem garantēt tās pieejamību.

Oficiālā izdevēja dibināšana

Oficiālais izdevējs tika nodibināts ar Ministru Padomes 1993. gada 2. februāra lēmumu Nr. 47 „Par valsts uzņēmuma „Latvijas Vēstnesis” nodibināšanu”. 1993. gada 25. februārī iznāca pirmais laikraksta „Latvijas Vēstnesis” numurs.

Toreiz valsts  oficiālajam izdevējam izvirzīja šādu darba lauku:

 • 2.1. laikraksta „Latvijas Vēstnesis” - Latvijas Republikas oficiālā laikraksta – izdošana, nodrošinot tajā Latvijas Republikas likumu, lēmumu un citu normatīvo aktu, kā arī to skaidrojumu publicēšanu;
 • 2.2. valsts varas un pārvaldes institūciju un pašvaldību darbības atspoguļošana, kā ari šo institūciju izdoto normatīvo aktu un paziņojumu, tieslietu iestāžu, privatizācijas un tiesu paziņojumu publicēšana;
 • 2.3. dokumentālas literatūras izdošana;
 • 2.4. tematisku kopojumu izdošana par statistikas, tieslietu, socioloģijas un citām aktuālām problēmām.

Saskaņā ar 1993. gada 30. novembra MK rīkojumu Nr. 138 „Par valsts uzņēmumu „Latvijas Vēstnesis”” uzņēmums tika nodots Tieslietu ministrijas pārziņā.

Nozīmīgs pavērsiens: 1994. gada 8. jūnijā tika pieņemts likums "Par likumu un citu Saeimas, Valsts prezidenta un Ministru kabineta pieņemto aktu izsludināšanas, publicēšanas, spēkā stāšanās kārtību un spēkā esamību", kas stājās spēkā 1994. gada 3. jūlijā un kas paredzēja vairākas būtiskas atšķirības attiecībā uz normatīvo tiesību aktu spēkā stāšanās termiņu un oficiālā laikraksta izdošanu tikai valsts valodā, kā arī kolīziju normas u.c.

2000. gadā valsts uzņēmums reorganizēts par bezpeļņas organizāciju valsts sabiedrību ar ierobežotu atbildību (VSIA). VSIA “Latvijas Vēstnesis” izveidots ar 2004. gada 24. oktobra Ministru Kabineta rīkojumu “Par bezpeļņas organizācijas valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Latvijas Vēstnesis” pārveidošanu par valsts sabiedrību ar ierobežotu atbildību “Latvijas Vēstnesis””. 

Oficiālais izdevējs ir sociāli atbildīga organizācija, kuras darba lauks līdzās misijas stūrakmenim – nodrošināt valsts oficiālās informācijas izsludināšanu – ir informēt, skaidrot, izglītot, kā arī veicināt valstiski svarīgas informācijas pieejamību. 

2012. gada 1. jūlijā stājās spēkā Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums, kas nosaka oficiālā izdevēja darba lauku un valsts funkcijas, kas tam jānodrošina.

Informatīvie pakalpojumi

Oficiālais izdevums „Latvijas Vēstnesis” – iznāk no 1993. gada 25. februāra. Oficiālā izdevuma vēsturē bijusi daudz interesantu faktu: tas ir pirmais Latvijas laikraksts, kas startēja internetā. Viens no pirmajiem, kas no lielā A2 formāta pārgāja uz tabloīdu formātu. Pirmais laikraksts Latvijā, kura redakcija strādā pēc starptautiski atzīta ISO 9001:2000 standarta prasībām. Specifika – nodrošināt oficiālo publikāciju, tādēļ tā saturā nedrīkst būt kļūdu un dokumenti jāpublicē noteiktā termiņā. Šī iemesla dēļ laikrakstam pieder vairāki Latvijas avīžniecības rekordi: smagākais izdevums, garākais publikācijas virsraksts, lielākais informācijas apjoms vienā numurā.

Kopš 2013. gada "Latvijas Vēstnesis" pieejams tikai kā elektronisks izdevums vietnē vestnesis.lv.

Tiesību aktu vietne likumi.lv – sabiedrībai pieejams no 2001. gada 29. jūnija. Desmit gadu laikā saturiski un funkcionāli attīstīts par autoritatīvu un populāru informācijas resursu. No 2011. gada 1. februāra šajā vietnē Tieslietu ministrija nodrošina normatīvo aktu sistematizācijas funkciju.

LV portāls – sabiedrībai pieejams no 2007. gada janvāra. Specializācija: skaidrojumi, likumi praksē, viedokļi. No 2011. gada septembra portālam sava patstāvīgā interneta adrese: lvportals.lv. Portālu veido neatkarīga redakcija, un tas ir palīgs iedzīvotājiem, lai atvieglotu orientēšanos valsts informācijā un lakoniski skaidrotu tiesību aktos paredzēto likumdevēja gribu.

ŽurnālsJurista Vārds” (JV) tiesiskai domai un praksei – no 1995. gada 21. aprīļa (tematiskā lappuse laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” (LV)). 2000. gada aprīlī ieguva jaunu ietvaru, kļūstot par astoņas lappuses biezu LV pielikumu. Šādā veidā JV iznāca nepilnus trīs gadus. 2003. gada 7. janvārī JV savus lasītājus sasniedza 16 lappušu melnbaltas burtnīcas formātā. Tā paša gada novembrī JV iegūst neatkarību, no LV pielikuma kļūstot par patstāvīgu izdevumu ar savu redakciju, un vēl gadu vēlāk arī vizuāli no brošūras pārvēršas par žurnālu ar šodien tik ierastajiem tumši zilajiem vākiem.

+ pietuvināt  
+ pietuvināt  
 
Oficiālā izdevēja darbību nosaka Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums (OPTIL), kura mērķis ir nodrošināt privātpersonu tiesības būt informētām par savām tiesībām un pienākumiem, reglamentējot tām saistošo tiesību aktu un oficiālo paziņojumu izsludināšanu, publicēšanu, spēkā esamību un pieejamību. 

"Latvijas Vēstnesis"

2020. gads

 • Oficiālā izdevēja “Latvijas Vēstnesis” apgādā nākusi klajā sestā - noslēdzošā - Satversmes zinātnisko komentāru grāmata par mūsu valsts pamatlikuma II nodaļu “Saeima”.
 • Ārkārtējās situācijas pašvaldību saistošos noteikumus publicē oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". “Latvijas Vēstnesis” publiskojis jaunu iespēju, kas piedāvā e-pastā saņemt paziņojumu par interesējošu publikāciju oficiālajā izdevumā tūlītēji pēc tās publiskošanas.
 • Vietnē Likumi.lv  pieejams administratīvās atbildības ceļvedis, kas palīdzēs orientēties jaunajā administratīvās atbildības regulējumā. Vietnē ar ārkārtējo situāciju saistīto tiesību aktu tulkojumi pieejami gan angļu valodā, gan krievu valodā.
 • Žurnāls “Jurista Vārds” jau trešo reizi kļuvis par vienu no deviņiem laureātiem Latvijas periodisko izdevumu valodas konkursā. Iznācis “Jurista Vārda” grāmatžurnāls, kas veltīts datu aizsardzībai, izmantošanai un tehnoloģijām.
 • Podkāsta “Kā likums!” sarunās LV portāla redakcija piedāvā saturu par sabiedrībai aktuāliem jautājumiem, tostarp tiesisko regulējumu un likumdošanas procesu. Sarunas klausītājiem pieejamas arī “Spotify”.

2019. gads 

 • Oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” uzsāk informatīvu semināru ciklu bibliotekāriem. Sarunu festivalā “LAMPA” - 2 dienu programma ar Tiesiskuma telti. Publiskots pētījums “Oficiālā publikācija Latvijas tiesiskajā sistēmā”. Sadarbībā ar ReTV tapis raidījumu cikls "Zini savas tiesības".

 • Likumi.lv jaunievedumi – ērta tiesību aktu atsauces iegūšana kopēšanai tekstā, tiesību aktu un spriedumu sasaiste, ceļa zīmju un ceļa apzīmējumu attēli izvietoti uzreiz pie punktiem, kuros tie minēti.

 • LV portāls izveidojis tematiskās sadaļas “Brexit” un “Moneyval”; sadaļa “Moneyval” papildināta ar tematisko ceļvedi.

 • “Jurista Vārds” Latgales augstskolās rīko tikšanos ar lasītājiem. Iznācis apjomīgs žurnāla numurs, kas ir pirmais plašākais jaunā administratīvās atbildības regulējuma ceļvedis

2018. gads 

 • Aprit 25 gadi, kopš dibināts valsts uzņēmums “Latvijas Vēstnesis” un 100 gadi, kopš Latvijas Pagaidu valdība nolēma izveidot “Pagaidu Valdības Vēstnesi”.

 • Tiesību aktu vietne Likumi.lv piedāvā jaunas iespējas: ērta pārslēgšanās uz angļu valodu; iespēja izdrukāt tiesību akta tulkojumu un saglabāt to kā PDF vai DOCX dokumentu.

 • Žurnāls “Jurista Vārds” - jaunā veidolā un ar jaunu saturu. Jau otro gadu pēc kārtas žurnāls kļuvis par vienu no deviņiem laureātiem Latvijas periodisko izdevumu valodas konkursā. 

 • Publisko LV portāla jauno versiju. Tā piesaka arī zīmola maiņu, satura jaunievedumus un domu apmaiņai atvērtu telpu.

2017. gads 

 • “Latvijas Vēstnesī” publicēti 3450 dokumenti, t. sk. 278 likumi un 792 MK noteikumi. Publicēti 105 084 oficiālie paziņojumi, no tiem − 2 193 amatu konkursu ziņas un 71 004 komercreģistra ziņas.

 • Likumi.lv piedāvā iespēju izdrukāt atsevišķu tiesību akta nodaļu un pielikumu, kā arī iespēja tos saglabāt PDF, DOC vai XLS formātā.

 • LV portālā atklāta jauna rubrika “Likumi - jubilāri” un satura sadaļa, kas veltīta Latvijas valsts simtgades svinībām. Publiskota satura kanāla SKAIDROJUMI demo versija.

 • Žurnāls “Jurista Vārds” ir viens no laureātiem Latvijas periodisko izdevumu valodas konkursā. Iznāk žurnāla “Jurista Vārds” 1000. numurs. Sarunu festivāla LAMPA ietvaros žurnāls "Jurista Vārds" rīko diskusiju.

2016. gads 

 • Publiskota vestnesis.lv jaunā versija. Valdība atbalstījusi Tieslietu ministrijas priekšlikumu valsts SIA "Latvijas Vēstnesis" pārveidi par valsts aģentūru "Latvijas Vēstnesis" atlikt līdz turpmākam Ministru kabineta lēmumam.
 • Likumi.lv svin 15 gadu jubileju. Vietnē Likumi.lv saturiski un funkcionāli pilnveidota tiesību akta pase. Tiesību aktu vietne Likumi.lv saviem lietotājiem piedāvā jaunu iespēju: saņemt e-pastā paziņojumu, ja uz interesējošā likuma pamata ir izdoti jauni Ministru kabineta noteikumi.
 • Triju Zvaigžņu ordeni piešķīra žurnāla “Jurista Vārds” fotokorespondentam Borisam Koļesņikovam.

2015. gads

 • Oficiālais izdevums „Latvijas Vēstnesis” pieejams mobilajā versijā m.vestnesis.lv. "Latvijas Vēstneša" produktu satura pārstāvniecību sociālajos tīklos papildina jauna Facebook lapa.
 • Likumi.lv jaunievedumi - iespēja dokumentu izdrukāt ar satura rādītāju, ar grozījumu sarakstu, ar vai bez pielikumiem un, ja ir nepieciešamība, pamattekstu arī ar lielāka izmēra burtiem.
 • Žurnāls "Jurista Vārds" rīko 10. nacionāla mēroga sacīkstes tieslietās.

2014. gads 

 • Tieslietu ministrijas ikgadējā svinīgā apbalvojumu pasniegšana gada labākajiem darbiniekiem, to skaitā arī divām „Latvijas Vēstneša” darbiniecēm. 
 • Vietnē Likumi.lv izveidota jauna starptautisko līgumu datu bāze. Likumi.lv Stokholmā saņem starptautisku balvu par progresīvu un radošu Latvijas Republikas tiesību aktu datu bāzes risinājumu.
 • Atklāts juristavards.lv! Tā jaunievedums: DOMNĪCA - vieta, kurā veidot blogu ierakstus. Portāls juristiem pieejams arī mobilajā versijā m.juristavards.lv.

2013. gads 

 • Latvija pilnībā pāriet uz oficiālu e-publikāciju, atsakoties no drukātā laikraksta. Turpmāk oficiālais izdevums "Latvijas Vēstnesis" iznāk tikai elektroniski. To nosaka Oficiālo publikāciju un tiesiskās informācijas likums.
←
1.
no 7
→
 
 
 
Oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67898741
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).