Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
LAPAS KARTE SAITES RSS
Vēstnesim 100
↓
·
Jaunumi
·
Izdevēja vēsture
·
Pirmais. 14.12.1918.
·
Infografika
·
Video
Oficiālais izdevējs
→
Integrētā vadības sistēma
→
Publiskie iepirkumi
→
Finanšu informācija
→
Biežāk uzdotie jautājumi
→
Vēsture
→
Viegli lasīt
→
Rekvizīti
→

NO PIRMSĀKUMIEM LĪDZ MŪSDIENĀM: ATMIŅU STĀSTI

 

2018. gadā, līdz ar Latvijas apaļo jubileju, vairākas valsts institūcijas svinēs savu simtgadi. Starp tām ir arī oficiālais izdevējs, kura pirmsākumi jaundibinātajā Latvijā dokumentāli datējami ar 1918. gada 7. decembri.

Toreiz, pirms teju simts gadiem, jaunajai Latvijas valstij, kurā likumdevēja vara un izpildvara fomāli bija izveidota, kuras teritorija tobrīd atradās svešu spēku kontrolē un kuras iedzīvotājiem bija vēl pašiem jāaptver ideja par savu valsti, bija milzum daudz darba demokrātiskas un tiesiskas valsts pamatu izveidē.

Šajos pirmsākumos viens no stratēģiski nozīmīgiem jautājumiem, kas bija jāatrisina, bija valsts informācijas pirmavots (tolaik “Pagaidu Valdības Vēstnesis”, mūsdienās – “Latvijas Vēstnesis”).

“Visās latviešu pasākās ir divi pirmie sakrālie vārdi “Reiz bija”. “Latvijas Vēstneša” pasakai ir citi vārdi. “Nekas nebija”,” par atjaunotās Latvijas oficiālā izdevuma pirmssākumiem stāsta tā ilggadējais, nu jau bijušais, galvenais redaktors un vadītājs Oskars Gerts.

Kāda ir “Latvijas Vēstneša” pasaka? Kāpēc to ir tik svarīgi stāstīt un nodot no paaudzes paaudzei? Piedāvājam noskatīties videomateriālu, kas tapis, atzīmējot mūsdienu oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” 20 gadu pastāvēšanu.


 
Oficiālo paziņojumu iesniegšanai u.c. pakalpojumi

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011

T.: 67898741
T.: 67898738
F.: 67898745
E-pasts: slud@lv.lv

Tālrunis67898741
Juridiskā adrese

Bruņinieku 41, Rīga, LV-1011, Latvija
T.: 67898741
F.: 67312190
E-pasts: info@lv.lv

Ēku novietojums kartē
© VSIA „Latvijas Vēstnesis”
Ikvienam ir tiesības būt informētam par savām tiesībām un pienākumiem.
Latvijas Republikā oficiālo publikāciju – drošu un visiem pieejamu informāciju - nodrošina oficiālais izdevējs „Latvijas Vēstnesis” (kapitāla daļu turētāja ir Tieslietu ministrija).